Honda VFR1200X 2020 VS Yamaha XS 1100 1981
Honda VFR1200X 2020 VS Yamaha XS 1100 1981 Specifications
Maximum Power |
93 |
Maximum Torque |
126 |
Bore |
81.0 mm |
71.5Mm |
Stroke |
60.0 mm |
68.6Mm |
Compression Ratio |
No of Cylinders |
2 |
Valves |
4 |
No of Gears |
6 |
Front Suspension |
43mm inverted telescopic forks with hydraulic damping, preload and rebound damping adjustment |
Rear Suspension |
Pro-Link with gas-charged damper, preload and stepless rebound damping adjustment |
Front Brake Diameter |
276 mm |
Rear Brake Diameter |
2 |
Overall Width |
915 Mm |
Height |
1335 Mm |
Ground Clearance |
180 Mm |
mf |
lead-acid |
Battery Voltage |
12V 6Ah |