Honda VT750C2S 2012 VS Yamaha V Star 1100 Silverado 2013
Honda VT750C2S 2012 VS Yamaha V Star 1100 Silverado 2013 Specifications
Bike Information
Bike Name: |
CC: |
650 |
Bike Type: |
Cruiser |
Cruiser |
Engine Type |
V2, four-stroke |
V2, four-stroke |
Maximum Power |
Maximum Torque |
64 |
Bore |
79.0 mm |
95.0 mm |
Stroke |
76.0 mm |
75.0 mm |
No of Gears |
5 |
Clutch Type |
Wet Multiple-disc |
Wet Multiple-disc |
Chassis & Suspension
Chassis Type |
Steel; hidden shock |
Front Suspension |
41mm telescopic fork |