Total Digital Multimeter (TMT5310002) Price In Bangladesh (May 2026)
Updated: Apr 05, 2026 By Noor
Total Digital Multimeter (TMT5310002)
Price : 2850 BDT
Shipping Charges:
Inside Dhaka: ৳70 | Outside Dhaka: ৳150 | For Tyres: ৳250
In Stock 100
Secure transaction
Ships from BikeBD.com
Sold by Total Digital Multimeter (TMT5310002)
Returns
Payment Cash on Delivery available
About this item
Product Details
Brand Name Total Tools
Premium Safety & Comfort
Advanced Ventilation System
What's in the Box
Warranty Information
Customer Reviews
Write a Review
Product
Regular Price: 2850
Review Guidelines
  • Focus on the product and your experience
  • Be specific about what you liked or didn't like
  • Avoid inappropriate language
  • Add photos to help others
Click to upload photos
Maximum 5 photos, 5MB each
0
0 global ratings
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%
Top reviews from Bangladesh
No reviews yet. Be the first to review this product!
Product Description
Display: TRUE RMS 6000 counts
DC/AC Current: 6000uA / 60mA / 600mA / 10A
DC Voltage: 600mV / 6V / 60V / 600V / 1000V
AC Voltage: 600mV / 6V / 60V / 600V / 750V
Resistance: 600Ω / 6kΩ / 60kΩ / 600kΩ / 6MΩ / 60MΩ
Capacitance: 10nF / 100nF / 1000nF / 10uF / 1000uF / 10mF / 100mF
Frequency: 10Hz / 100Hz / 1000Hz / 10kHz / 100kHz / 1000kHz / 10MHz
Duty cycle: 1% ~ 95% ±(2.0% +3)