Total Cordless Circular Saw (TSLI18513) Price in Bangladesh (May 2026)
Updated: Apr 05, 2026 By Noor
Total Cordless Circular Saw (TSLI18513)
Price : 13750 BDT
Shipping Charges:
Inside Dhaka: ৳70 | Outside Dhaka: ৳150 | For Tyres: ৳250
In Stock 100
Secure transaction
Ships from BikeBD.com
Sold by Total Cordless Circular Saw (TSLI18513)
Returns
Payment Cash on Delivery available
About this item
Product Details
Brand Name Total Tools
Premium Safety & Comfort
Advanced Ventilation System
What's in the Box
Warranty Information
Customer Reviews
Write a Review
Product
Regular Price: 13750
Review Guidelines
  • Focus on the product and your experience
  • Be specific about what you liked or didn't like
  • Avoid inappropriate language
  • Add photos to help others
Click to upload photos
Maximum 5 photos, 5MB each
0
0 global ratings
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%
Top reviews from Bangladesh
No reviews yet. Be the first to review this product!
Product Description
TSLI18513
Brushless motor
Voltage: 20V
No-load speed: 4800rpm
Blade diameter: 185mm(7-1/4'')
Arbor size:20mm
Cutting capacity:
45° degree: 45mm
90° degree: 65mm
Adjustable cutting depth
Adjustable bevel cutting
Include:
1 Pcs 185mm saw blade